A A A

Spotify dla najmłodszych

31 października 2019, 07:00
W Irlandii rozpoczęły się testy usługi Spotify Kids.
Spotify dla najmłodszych

Serwis Spotify przedstawił nową odmianę usługi strumieniowania muzyki, przeznaczoną dla dzieci w wieku od lat trzech wzwyż: Spotify Kids. Jest ona oferowana wyłącznie w ramach abonamentu Premium Family i na razie dostępna tylko w Irlandii. Użytkownicy w tym właśnie kraju mogą pobrać ze sklepów Google Play i App Store aplikację na urządzenia przenośne zaprojektowaną z myślą o dzieciach.

Spotify Kids zawiera zestaw list odtwarzania, który ułatwia dzieciom znajdowanie muzyki i opowiadań z ich ulubionych filmów i programów telewizyjnych. Treści są dobierane przez zespół redaktorów i dopasowane do wymagań najmłodszych słuchaczy. Także sama aplikacja jest dostosowana do umiejętności poznawczych dzieci: położono w niej nacisk na mniejszą liczbę elementów tekstowych i wyeksponowanie grafiki w żywych barwach.

Przedstawiciele serwisu wyjaśniają, że ograniczona dostępność aplikacji jest celowa. Spotify nie ma doświadczeń w tworzeniu oprogramowania dla dzieci, więc przed uruchomieniem usługi na większą skalę chce zebrać uwagi rodziców oraz opiekunów i, kierując się nimi, wprowadzić ewentualne zmiany w Spotify Kids.

fot. Spotify

 


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


YouTube walczy z mową nienawiści
13 grudnia 2019
Serwis zaostrza zasady dotyczące publikacji treści i zapowiada usuwanie filmów obrażających lub poniżających innych z powodu ich rasy,...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto