A A A

Spotify i Warner odnawiają umowę

2 kwietnia 2020, 08:00
Wytwórnia WMG będzie nadal licencjonować muzykę najpopularniejszej platformie streamingowej.
Spotify i Warner odnawiają umowę

Warner Music Group i operator platformy Spotify zawarli nową umowę licencyjną. Muzyka, do której prawa ma WMG, będzie nadal dostępna zarówno w tych krajach, w których serwis Spotify już działa, jak i tam, gdzie dopiero rozpocznie świadczenie usług streamingowych. Od pewnego czasu słychać na przykład, że Spotify pojawi się w Korei Południowej.

Negocjacje WMG i Spotify trwały niemal rok. Dziennik „Financial Times" utrzymywał, że jednym z głównych punktów spornych były zagadnienia związane z podcastami.

Operator platformy Spotify na mocy obowiązującej poprzednio umowy musiał płacić wytwórni płytowej stały odsetek swoich przychodów, niezależnie od tego, ile muzyki słuchał użytkownik serwisu. Okazało się jednak, że osoby korzystające z usług streamingowych w Stanach Zjednoczonych coraz mniej czasu poświęcają na słuchanie muzyki, a popularność zyskują podcasty i inne programy audio. Spotify domagał się więc obniżenia opłat licencyjnych za streaming utworów muzycznych.

fot. Photo Mix – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto