A A A

Spotify: słuchaj i czytaj

20 lutego 2020, 08:25
Aplikacja Spotify zaczyna wyświetlać w czasie rzeczywistym teksty odtwarzanych piosenek.
Spotify: słuchaj i czytaj

Wielu użytkowników Twittera zauważyło, że aplikacja Spotify w wersji na urządzenia z systemem Android zaczyna pokazywać teksty odtwarzanych utworów – donosi serwis Android Police.

Funkcję taką zapowiedziano już w listopadzie ubiegłego roku. Testowano ją w niewielkim gronie osób korzystających z platformy Spotify. Obecnie, według portalu Android Police, jest ona dostępna dla niektórych użytkowników aplikacji Spotify w wersji beta 8.5.46.848 (czasami też w desktopowej wersji oprogramowania).

Zrzuty ekranowe z aplikacji, zamieszczone w sieci przez użytkowników Twittera, pokazują, że wyświetlane są teksty piosenek w różnych językach. Nowa funkcja została uruchomiona przez Spotify we współpracy z platformą Musixmatch, która prowadzi bazę danych zawierającą słowa ponad 14 mln utworów. Pochodzą one m.in. z katalogów wytwórni Sony/ATV-EMI, Warner Chappell, Universal Music Publishing Group, BMG Chrysalis, Kobalt Publishing, Spirit Music Publishing, Harry Fox Agency, PeerMusic i Walt Disney Publishing.

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto