A A A

Spotify: słuchaj i czytaj

20 lutego 2020, 08:25
Aplikacja Spotify zaczyna wyświetlać w czasie rzeczywistym teksty odtwarzanych piosenek.
Spotify: słuchaj i czytaj

Wielu użytkowników Twittera zauważyło, że aplikacja Spotify w wersji na urządzenia z systemem Android zaczyna pokazywać teksty odtwarzanych utworów – donosi serwis Android Police.

Funkcję taką zapowiedziano już w listopadzie ubiegłego roku. Testowano ją w niewielkim gronie osób korzystających z platformy Spotify. Obecnie, według portalu Android Police, jest ona dostępna dla niektórych użytkowników aplikacji Spotify w wersji beta 8.5.46.848 (czasami też w desktopowej wersji oprogramowania).

Zrzuty ekranowe z aplikacji, zamieszczone w sieci przez użytkowników Twittera, pokazują, że wyświetlane są teksty piosenek w różnych językach. Nowa funkcja została uruchomiona przez Spotify we współpracy z platformą Musixmatch, która prowadzi bazę danych zawierającą słowa ponad 14 mln utworów. Pochodzą one m.in. z katalogów wytwórni Sony/ATV-EMI, Warner Chappell, Universal Music Publishing Group, BMG Chrysalis, Kobalt Publishing, Spirit Music Publishing, Harry Fox Agency, PeerMusic i Walt Disney Publishing.

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto