A A A

Sprawdź w sieci, co warto czytać

30 listopada 2007, 13:22
Sprawdź w sieci, co warto czytać

Serwis coczytac.pl to obowiązkowe miejsce dla wszystkich, którzy lubią czytać, a nie zawsze wiedzą, po jaką książkę teraz sięgnąć. Witryna przyda się także przy wyborze gwiazdkowych prezentów.

Na stronie znajdują się odnośniki do największych polskich księgarni internetowych oraz serwisów opiniotwórczych. Coczytac.pl powiązany jest z serwisem społecznościowym podaj.net, który umożliwia darmową wymianę książek. Witryna zawiera obecnie blisko 86 tys. tytułów.

Użytkownicy, wymieniając się książkami, oceniając je, tworząc własne rankingi i pisząc recenzje, zbudowali przy okazji mapę tysięcy korelacji, które są wykorzystywane przez nowy serwis. Jak to działa? Po wpisaniu w pole wyszukiwarki jednego z kryteriów – nazwiska autora, tytułu lub ISBN – mechanizm sprawdza powiązania między użytkownikami Podaj.net i ich gustami czytelniczymi, a następnie przedstawia listę rekomendowanych książek.

Źródło: Mediarun.pl


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto