A A A

Sprawdzanie haseł w Androidzie

24 lutego 2021, 09:30
Funkcja wykrywania przejętych haseł trafia na smartfony.
Sprawdzanie haseł w Androidzie

Lepiej nie „QWERTY"

Użytkownicy smartfonów działających pod kontrolą Androida w wersji 9 i nowszych mogą sprawdzić, czy zapisane w urządzeniu hasła nie zostały przejęte i upublicznione.

 

Śladami desktopów

Funkcja kontrolowania haseł pojawiła się po raz pierwszy w desktopowej wersji przeglądarki Chrome w 2019 roku. Obecnie można z niej skorzystać w celu sprawdzenia, czy ciągi znaków zapamiętane przez systemowego menedżera haseł w Androidzie nie pojawiły się w bazie zawierającej informacje na temat naruszeń danych. Jeśli tak się stało, użytkownik zostanie ostrzeżony.

Android - kontrola haseł

Wyświetlane są także informacje o wielokrotnym użyciu tego samego hasła w celu logowania ię u różnych usługodawców.

Google zapewnia, że użytkownicy nie muszą obawiać się samego mechanizmu kontroli – sprawdzane hasła nie są przesyłane przez sieć w postaci jawnej, lecz tylko jako skróty przygotowane z wykorzystaniem funkcji haszującej.

Aby skorzystać z funkcji kontroli haseł należy włączyć w Androidzie mechanizm automatycznego uzupełniania formularzy.

 

Wiadomości na później

Google zapowiada ponadto opcję harmonogramu wysłania SMS-ów. Po napisaniu wiadomości możliwe będzie zaplanowanie momentu jej nadania – w tym celu wystarczy przytrzymać dłużej przycisk wysyłania, a następnie wybrać odpowiednią datę i godzinę. Ta funkcja będzie obsługiwana w Androidzie 7 iraz nowszych wersjach systemu.

fot. Google, Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto