A A A

Sprzedaż Samsunga Galaxy zakazana

25 sierpnia 2011, 12:04
Sprzedaż Samsunga Galaxy zakazana

Apple w jednej z wielu walk dotyczących kwestii łamania patentów odniósł zwycięstwo nad jednym ze swoich największych rywali - Samsungiem.

Sąd w Holandii przychylił się do argumentów Apple’a, wskazujących na to, iż smartfony: Samsung Galaxy S, Galaxy S II oraz Galaxy Ace łamią jeden z patentów należących do giganta z Cupertino.

Patent dotyczy metody przewijania oraz przeglądania galerii zdjęć. Skutkiem takiej decyzji sądu jest nakazanie Samsungowi zaprzestania sprzedaży ww. modeli telefonów w krajach europejskich, w których Samsung posiada swoje holenderskie oddziały.

Nakaz wchodzi w życie od 13 października 2011r. Decyzja ta na pewno będzie poważnym ciosem dla Samsunga, gdyż utrudni ona dostawy urządzeń do Europy.

Południowokoreański tytan branży elektronicznej od razu po decyzji sądu zapowiedział korektę problemu, który jest sprawcą całego zamieszania.


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto