A A A

Sprzedaż chipów Nvidia spadła o połowę

20 lutego 2009, 05:47
Jak już pisaliśmy, Nvidia ma problemy ze sprzedażą swoich produktów. Ale ogłoszone oficjalne wyniki świadczą o tym, że kłopoty są większe, niż można się było spodziewać.
Sprzedaż chipów Nvidia spadła o połowę

W wynikach za trzeci kwartał fiskalny 2009 czy okres od listopada ubiegłego roku do końca stycznia br., można przeczytać o ogólnym spadku sprzedaży w wysokości aż 47 proc. Najgorzej sprzedawały się układy graficzne przeznaczone do komputerów przenośnych (w tym układy zintegrowane) – tu spadek sięgnął aż 63 proc. Sprzedaż układów do komputerów stacjonarnych zmalała o 39 proc. (wszystkie dane w porównaniu do trzeciego kwartału fiskalnego roku 2008).

Przedstawiciele Nvidii winią oczywiście kryzys, ale także, nieoficjalnie, swoich partnerów. Co ciekawe, ponoć w tym samym okresie ze sprzedażą produktów ATI nie było takich problemów – trzeba przyznać, że oferta kart produkcji AMD skierowana do najniższego i średniego segmentu rynku jest obecnie bardziej atrakcyjna. Nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie Nvidia zamierzała podjąć ofensywę w tej części rynku i zadowala się dominacją w najdroższym segmencie. Zdaniem koncernu karty GeForce mają nad konkurencją przewagę w postaci technologii CUDA i PhysX. Jadnak rynek najwyraźniej nie podziela tej opinii.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto