A A A

Sprzedaż iPhone’ów o 77% gorsza niż przed rokiem

12 maja 2020, 12:40
Apple mocno odczuwa skutki obostrzeń gospodarczych.
Sprzedaż iPhone’ów o 77% gorsza niż przed rokiem

Ostatni kwartał nie był najlepszy dla Apple'a.

Firma radziła sobie wyraźnie słabiej z powodu obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się Covid-19. Pomimo nowych produktów, takich jak odświeżony iPhone SE czy nowe modele MacBooka, Apple zanotował znaczący spadek zysków.

 

Mniejsze zyski

Przychody firmy spadły o 36%, zysk operacyjny o 50%, natomiast zysk netto o 49%. Za wszystko odpowiada przede wszystkim przestój w łańcuchach dostaw, który zaczął się po rządowych blokadach w Azji.

Znacząco ucierpiała na tym sprzedaż iPhone’ów, gdzie przychody spadły o 77% względem analogicznego okresu przed rokiem. Wyraźny jest również spadek sprzedaży między marcem a kwietniem br. – różnica między tymi miesiącami wynosi 56%. Nie do końca wiadomo jeszcze, jak wpłynie to na plany firmy na kolejny kwartał.

 

Większa sprzedaż online

Na pewno jednak nie uda się zrealizować planu podwojenia w tym roku fiskalnym przychodów z 2016 r. Apple wciąż nie jest pewne sytuacji, choć w Chinach, gdzie sprzedaje się sporo iPhone’ów, życie wraca powoli do normalności. Firma obserwuje też stopniowy wzrost popularności sprzedaży online.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto