A A A

Sprzęt Huawei zostanie usunięty z sieci 5G firmy Vodafone

6 lutego 2020, 10:35
To odpowiedź firmy na regulacje rządu Wielkiej Brytanii. Zmiany w przepisach mogą się okazać kosztowne dla operatora.
Sprzęt Huawei zostanie usunięty z sieci 5G firmy Vodafone

Vodafone, jeden z największych międzynarodowych operatorów w Europie, ogłosił, że w najbliższym czasie podejmie działania w celu wyeliminowania ze swojej sieci 5G komponentów produkowanych przez Huawei. W tej chwili decyzja dotyczy Wielkiej Brytanii, ale dalsze zmiany w przepisach mogą rozszerzyć zakres interwencji i zmian wprowadzanych przez firmę.

Już obecnie zapowiada się operacja na wielką skalę – jak szacuje Reuters, osiągnięcie założonego celu może pochłonąć nawet 220 mln dolarów i zająć 5 lat. Decyzja Vodafone jest wynikiem wydanej ostatnio przez władze Wielkiej Brytanii regulacje dotyczącej wykorzystywania sprzętu Huawei w sieciach 5G.

Przyjęte regulacje pozwalają korzystać ze sprzętu od dostawców „wysokiego ryzyka", pod warunkiem jednak, że nie będą zintegrowane z najważniejszymi składowymi sieci. Dodatkowo nałożono limit wykorzystania maksymalnie 35% urządzeń Huawei w skali całej sieci, niezależnie od przeznaczenia sprzętu. Wpływ regulacji na decyzję firmy potwierdził Nick Read, dyrektor generalny Vodafone.

fot. Vodafone


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto