A A A

Stacja pogody - EWS-120

13 października 2011, 12:03
Stacja pogody - EWS-120

Firma Hama wprowadziła na polski rynek urządzenie pozwalające przewidzieć aurę w następnych kilkudziesięciu godzinach i dostosować planowaną aktywność do wskazań.

Dwuczęściowy zestaw mierzy temperaturę i wilgotność powietrza. Wskazania higrometru (od 20 do 95%) są istotne zwłaszcza dla osób po urazach lub chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. Duża wilgotność połączona z niską temperaturą powoduje bóle reumatyczne oraz problemy z układem oddechowym. Szczególnie wrażliwe osoby mogą wówczas odczuwać duszności i zawroty głowy. Możliwość odczytu aktualnych danych pozwala na kontrolę komfortu klimatycznego w mieszkaniu lub biurze. W razie potrzeby można przeciwdziałać niekorzystnym parametrom otoczenia (np. kupując nawilżacz lub przeciwnie, starając się wysuszyć pomieszczenie).

Stacja pogody EWS-120 przewiduje aurę za pomocą symboli reprezentujących pogodę: słoneczną, lekkie zachmurzenie i opady. Niemiecki produkt korzysta z zewnętrznego czujnika, który bezprzewodowo przekazuje dane do stacji bazowej (maks. zasięg wynosi 30 metrów). Wyniki obliczeń i prognoz prezentowane są ekranie LCD z podświetleniem LED, który zamknięto w nowoczesnej obudowie. Wewnętrzna pamięć pozwala na zapisanie maksymalnych i minimalnych wartości temperatury (od – 20 do +50°C na zewnątrz oraz od 0 do +50°C w pomieszczeniach). Dodatkową rolą EWS-120 jest alarm z funkcją drzemki. Całość jest zasilania przez cztery baterie, tzw. „paluszki”.

Sugerowana przez Hama Polska cena sprzedaży stacji pogody EWS-120 wynosi 129,90 zł. Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto