A A A

Stare smartfony wkraczają do Internetu rzeczy

23 kwietnia 2021, 08:30
Samsung rozszerza program przedłużający życie leciwych urządzeń elektronicznych.
Stare smartfony wkraczają do Internetu rzeczy

Niech nie leży wśród rupieci

Firma Samsung rozpoczyna nowy program w ramach inicjatywy Galaxy Upcycling, dzięki której ograniczana jest ilość elektronicznych odpadów.

 

Oprogramowania doda inteligencji

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej właściciele starszego sprzętu z rodziny Galaxy mogą skorzystać z usługi Galaxy Upcycling at Home. Ich smartfony wskutek aktualizacji oprogramowania zmieniają się wówczas w elementy Internetu rzeczy (IoT), takie jak monitory ułatwiające opiekę nad dziećmi i zwierzętami albo sterowniki oświetlenia.

Zmiana oprogramowania sprawia, że ulepszone zostają funkcje związane z obsługą wbudowanych czujników – przykładowo, dokładnie rozpoznawane są dźwięki. Jeżeli zmodyfikowany smartfon wykryje w otoczeniu odgłosy takie jak płacz dziecka, miauczenie kota albo pukanie do drzwi, może je nagrać i wysłać powiadomienie o zdarzeniu na wybrany numer telefonu.

Stare aparaty posłużą również jako czujniki jasności, będący zarazem sterownikami domowego oświetlenia.

Ponieważ telefon przekształcony w czujnik musi być aktywny przez długi czas, aktualizacja oprogramowania obejmuje także optymalizację wykorzystania baterii, dzięki której minimalizowane jest zużycie akumulatora.

Zupełnie niedawno w ramach programu Galaxy Upcycling zaproponowano używanie starych telefonów w charakterze urządzeń do badania wzroku.

fot. Samsung


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto