A A A

Starlink ma zapewnić internet pasażerom samolotów

10 czerwca 2021, 14:00
Elon Musk negocjuje podpisanie umowy z kilkoma liniami lotniczymi.
Starlink ma zapewnić internet pasażerom samolotów

Łączność nie tylko na ziemii

System satelitarnych łączy do internetu rozbudowywany przez firmę Elona Muska budzi duże zainteresowanie głównie za sprawą transmitowanych na żywo operacji wystrzeliwania rakiet z kolejnymi orbiterami. Choć prawdopodobnie takie łącze nigdy nie zaoferuje większych przepustowości od światłowodu, prostota montażu sprawia, że Starlink może przyczynić się do upowszechnienia sieci. Jak się okazuje, nie tylko na powierzchni Ziemii.

 

Zaraz dolatujemy

Okazuje się, że SpaceX od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi. Informację można uznać za oficjalną, ponieważ została przekazana na konferencji przez kadrę kierowniczą firmy. Spółka uważa, że dzięki swojemu wynalazkowi może w stosunkowo prosty sposób dostarczać internet na pokład samolotów. Po zainstalowaniu w maszynie routera oraz anteny pasażerowie mogliby łączyć się ze Starlinkiem za pośrednictwem Wi-Fi i nie być już dłużej skazani na kilka godzin odcięcia od świata.

Obecnie dostęp do Internetu w samolotach jest bardzo rzadkim zjawiskiem. O ile tylko SpaceX przekona linie lotnicze do swojego projektu, ze względu na prostotę obsługi ta niedogodność może zostać bardzo szybko usunięta. Na obecnym etapie rozmów przeprowadzono już pierwsze prezentacje działania wynalazku.

fot. SpaceX


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCzterosilnikowy Cybertruck Tesli
7 grudnia 2021
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Cybertruck pojawi się w wersji z czterema silnikami napędzającymi niezależnie każde z kół.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto