A A A

Starlink: nie przenoś anteny!

6 listopada 2021, 08:00
Firma SpaceX opóźnia realizację usług satelitarnego internetu i ma problemy z kontaktem z klientami.
Starlink: nie przenoś anteny!

Po prostu zostań na miejscu

Wiele osób ucieszyło się, kiedy firma SpaceX w lutym tego roku zaczęła przyjmować zamówienia na usługę satelitarnego internetu Starlink. Dało to nadzieję na połączenie z globalną siecią mieszkańcom słabo zaludnionych terenów, na których trudno jest o łącza kablowe i bezprzewodowe.

Firma SpaceX przygotowała mapę, na której każdy zamawiający precyzyjnie ustala miejsce, w którym chce się łączyć z internetem. Niestety, jeżeli ktoś po złożeniu zamówienia dokona zmiany lokalizacji, jest przesuwany na koniec kolejki. Często oznacza to przedłużenie oczekiwania o rok lub dłużej.

Użytkownicy, którzy przesunęli lokalizację zaledwie o kilka metrów, otrzymali wiadomość, że świadczenie usługi się opóźni: łącze nie zostanie uruchomione pod koniec 2021 roku, lecz w roku 2023.

Powiadomienie o możliwości skorygowania lokalizacji pojawiło się na stronie usługi Starlink niedawno; sama mapa stała się też bardziej widoczna. Być może to właśnie spowodowało, że wielu użytkowników postanowiło skorzystać z tej propozycji i zauważyło, że ich zamówienia znacznie się opóźniły.

Przesunięcie terminu to nie wszystkie kłopoty nabywców Starlinka. Wielu użytkowników sygnalizuje duże problemy z kontaktem z firmą Elona Muska. Klienci skarżą się w serwisach społecznościowych, że nie są w stanie ani sprawdzić stanu realizacji swoich zamówień, ani uzyskać odpowiedzi na pytania o powody przesunięcia terminów dostarczenia usług. Firma SpaceX nie odpowiada na wysłane do niej e-maile.

fot. 12019 – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto