A A A

Starlink: pierwsze pół miliona

5 maja 2021, 08:00
Firma SpaceX otrzymała już ponad 500 tysięcy zamówień na usługę satelitarnego dostępu do internetu.
Starlink: pierwsze pół miliona

Bez problemów z dostawami anten

Elon Musk, współzałożyciel firmy SpaceX, oświadczył, że złożono już ponad pół miliona zamówień na zestawy potrzebne do korzystania z usługi Starlink. Przedsiębiorstwo nie spodziewa się problemów z zaspokojeniem popytu na kolejne anteny i terminale.

 

W miastach bywa trudniej

Jedynym problemem może być duża gęstość użytkowników na obszarach miejskich – stwierdził Musk, odpowiadając na zamieszczony w portalu Twitter wpis dziennikarza stacji CNBC. W poście znalazła się informacja, że opłaty w wysokości 99 dolarów nie gwarantują dostępności usługi (choć są w pełni refundowane).

W październiku ubiegłego roku rozpoczął się program otwartych betatestów usługi Starlink. Wyceniono ją na 499 dolarów za zestaw startowy oraz 99 dolarów miesięcznej opłaty abonamentowej.

Cały system Starlink ma składać się z 12 tysięcy satelitów. Dotychczas umieszczono ich na orbicie około 1500. Przed trzema miesiącami przedstawiciele SpaceX oświadczyli, że ponad 10 tysięcy klientów w Stanach Zjednoczonych i poza granicami kraju.

fot. SpaceX-Imagery – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto