A A A

Starsze modele Kindle’a wkrótce stracą dostęp do internetu

29 lipca 2021, 13:30
Wiekowe czytniki nie będą niedługo zgodne z obowiązującymi standardami.
Starsze modele Kindle’a wkrótce stracą dostęp do internetu

Książka odłączona od świata

Firma Amazon poinformowała klientów za pośrednictwem e-maila, że czytniki Kindle bazujące na technologii 3G stracą w grudniu możliwość samodzielnego łączenia się z internetem. Taka zmiana nie jest efektem działań producenta, a po prostu porzucaniem tego standardu przez kolejnych operatorów. Oznacza to, że starsze czytniki będą mogły komunikować się z siecią wyłącznie za pośrednictwem Wi-Fi, o ile tylko mają odpowiedni moduł. W innym przypadku pozostanie już tylko przesyłanie książek za pośrednictwem kabla micro USB.

 

Nowa literatura

Najnowsze modele Kindle’a obsługują już sieć 4G, ale problem może pojawić się w przypadku np. 3. i 4. generacji Keyboard, wariantu Touch (4. generacja), Paperwhite (4., 5., 6. i 7. generacja), Voyage (7 generacja) oraz Oasis (8. generacja). Amazon przypomina jednak, że odłączenie od internetu nie spowoduje utrudnień w korzystaniu z dotychczas zakupionych książek.

Firma zaproponowała też właścicielom starych czytników kredyt na kwotę 50 dolarów, by zachęcić ich do zakupu nowszej wersji urządzeń.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Tagi: amazon, Kindle
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto