A A A

Startuje Amazon.pl

27 stycznia 2021, 14:50
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.
Startuje Amazon.pl

Klamka zapadła

Pogłoski, które dało się słyszeć już w ubiegłym roku, właśnie zostały potwierdzone: ruszy polska wersja platformy Amazon.

 

Komunikat, wideo plus zaproszenie

W oficjalnym serwisie prasowym Amazona pojawiła się informacja, zgodnie z którą koncern planuje uruchomienie polskiej odmiany platformy handlowej. Firma podkreśla, że ponad 50% całego asortymentu oferowanego dotychczas w portalu Amazon.com pochodzi od dostawców zewnętrznych. Sklep ma ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie.

Komunikatowi prasowemu towarzyszy materiał w serwisie YouTube. Występujący w nim Alex Ootes (wiceprezes ds. rozwoju Amazona w UE) również informuje o powstaniu polskiego wariantu platformy sprzedaży detalicznej.

Zainteresowani ofertą sprzedawcy mogą już rejestrować się pod adresem sell.amazon.pl. Widnieje tam informacja o miesięcznej opłacie (165,91 złotych netto) oraz o (nieokreślonej jeszcze) prowizji od sprzedaży.

 

Większy obwód bicepsa

Prawie 16 lat temu zadebiutował w Polsce serwis aukcyjny eBay. Pokazano wówczas, jak gwarantowany – wydawałoby się – sukces można zamienić w katastrofę. Liczący zaledwie kilka wiosen portal Allegro zyskał półtorej dekady, w czasie której zdołał okrzepnąć i zająć pozycję głównego gracza w polskim segmencie e-commerce.

Teraz będzie trudniej.

fot. Amazon


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto