A A A

Startuje platforma Microsoft Viva

5 lutego 2021, 09:30
Od dziś można korzystać z nowego środowiska pracy zdalnej.
Startuje platforma Microsoft Viva

Żeby było jak przed rokiem

Uruchomiona właśnie platforma Microsoft Viva ma służyć do utworzenia jak najbardziej przyjaznego środowiska pracy zdalnej. Według Microsoftu da ono pracownikom poczucie bezpośredniego obcowania ze sobą; to z kolei przełoży się na powstawanie więzi między nimi i dobra atmosferę w zespole.

 

Pierwsze elementy

Obecnie na platformę składają się cztery moduły, mogące współpracować z narzędziami Microsoft 365 i Teams. Viva Connections służy do prowadzenia wewnętrznej komunikacji w zespole. Viva Learning odpowiada za szkolenia i poszerzanie wiedzy pracowników; z kolei Viva Topics jest wewnętrzną, firmową bazą wiedzy i zasobów.

Ostatni moduł, Viva Insights, jest przeznaczony dla osób kierujących zespołami pracowników. Szefowie otrzymują dzięki niemu informacje pomagające zarówno w utrzymaniu produktywności zespołu (np. w doborze tematyki szkoleń), jak i zadbaniu o komfort podwładnych (przykładowo, nakłaniania ich do tego, aby nie poświęcali się wyłącznie pracy, lecz zadbali o wypoczynek).

Do obecnego zestawu mają być stopniowo dodawane nowe moduły.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto