Steam Controller dopiero w 2015 roku

SteamOS ma być darmowym systemem operacyjny zaprojektowanym z myślą o graniu na telewizorze. Gracze będą mogli strumieniować bibliotekę gier dostępną w systemie Windows. Obiecano także dostęp do multimediów. Będzie także można - za pomocą Steam Cloud - trzymać zapisany stan gry w "chmurze". Komputerami wykorzystującymi SteamOS będą urządzenia o nazwie Steam Machines.
W teorii wszystko brzmiało dobrze - gracze mieli dostać komputery korzystające z niesamowicie bogatej biblioteki platformy Steam. Bez konieczności kupowania systemu Windows. Takie połączenie peceta i konsoli. Ale sytuacja zaczyna się komplikować. Eric Hope z firmy Vavle powiedział, że dedykowany kontroler pojawi się dopiero w 2015 roku. said the controller is now "realistically" looking at a release window in 2015. Powód? Nadal trwają prace nad jego udoskonaleniem.
Czy to oznacza, że opóźniona zostanie także premiera Steam Machines? Alienware, jedna z firm mających wprowadzić na rynek Steam Machine miała powiedzieć, że inwestycja w tę platformę będzie wiązało się ze sporymi stratami.
A może Vavle po prostu czeka na grę "Half-Life 3"?
