A A A

Steam Controller dopiero w 2015 roku

28 maja 2014, 07:10
Czarne chmury zbierają się nad Steam Machines, komputerami z systemem SteamOS przeznaczonymi do gier. Vavle właśnie ogłosiło, że gamepad Steam Controller pojawi się na rynku dopiero w 2015 roku.
Steam Controller dopiero w 2015 roku

SteamOS ma być darmowym systemem operacyjny zaprojektowanym z myślą o graniu na telewizorze. Gracze będą mogli strumieniować bibliotekę gier dostępną w systemie Windows. Obiecano także dostęp do multimediów. Będzie także można - za pomocą Steam Cloud - trzymać zapisany stan gry w "chmurze". Komputerami wykorzystującymi SteamOS będą urządzenia o nazwie Steam Machines.

W teorii wszystko brzmiało dobrze - gracze mieli dostać komputery korzystające z niesamowicie bogatej biblioteki platformy Steam. Bez konieczności kupowania systemu Windows. Takie połączenie peceta i konsoli. Ale sytuacja zaczyna się komplikować.  Eric Hope z firmy Vavle powiedział, że dedykowany kontroler pojawi się dopiero w 2015 roku. said the controller is now "realistically" looking at a release window in 2015. Powód? Nadal trwają prace nad jego udoskonaleniem.

Czy to oznacza, że opóźniona zostanie także premiera Steam Machines? Alienware, jedna z firm mających wprowadzić na rynek Steam Machine miała powiedzieć, że inwestycja w tę platformę będzie wiązało się ze sporymi stratami.

A może Vavle po prostu czeka na grę "Half-Life 3"?


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
blaster
blaster
28 maja 2014, 17:19
Chyba drobna literowka sie wkradla :P czasem nie ma byc "Valve" zamiast "Vavle"?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto