A A A

Steve Jobs był przeciwko telewizorom Apple

19 marca 2014, 10:50
Na światło dzienna wyszła informacja mówiąca o niechęci Steva Jobsa do telewizora z logiem Apple.
Steve Jobs był przeciwko telewizorom Apple

Największym zwolennikiem telewizora Apple był Gene Munster - analityk Piper Jaffray, który utrzymywał, że telewizor Apple zrewolucjonizuje branżę i będzie czymś równie ważnym, jak wprowadzenie do sprzedaży pierwszego iPhone'a. Munster przewidywał, że telewizor Apple pojawi się na rynku w 2013 r., ale jak dobrze wiemy nic takiego się nie stało. Teraz mało prawdopodobne, by telewizor z logo nadgryzionego jabłka kiedykolwiek pojawił się w sprzedaży.

Yukari Iwatani, dziennikarka "The Wall Street Journal", w niedawno wydanej książce "Haunted Empire: Apple After Steve Jobs" pisze, że Jobs kilka miesięcy przed śmiercią poinformował zarząd Apple, że wejście na rynek telewizorów byłoby złą decyzją. Informacje te stoją w opozycji do słów, które usłyszał biograf Jobsa - Walter Isaacson. W popularnej także w Polsce historii życia twórcy potęgi Apple, Isaacson sugeruje, że marzeniem Jobsa było stworzenie "zintegrowanego zestawu telewizyjnego, zsynchronizowanego z innymi iUrządzeniami i z prostym interfejsem użytkownika".

Należy pamiętać, że Steve Jobs lubił dość często zmieniać zdanie, a na rynek trafiły pierwotnie odrzucone przez niego produkty, np. iPad mini. Być może zatem Jobs nie miał w planach budowy własnego telewizora, ale tuż przed śmiercią zmienił zdanie, czym zdążył podzielić się z Isaacsonem.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto