A A A

Steve Wozniak szczerze o Apple

29 sierpnia 2019, 13:55
Steve Wozniak twierdzi, że firma powinna podzielić się na niezależne oddziały i zapewnić swoim pracownikom więcej swobody.
Steve Wozniak szczerze o Apple

Choć Steve Wozniak, jeden z głównych założycieli Apple, opuścił  tę firmę w 1985 roku, wciąż jest z nią kojarzony. Mimo że z dawnymi kolegami nadal łączą go dobre relacje, Wozniak nie obawia się szczerze wypowiadać na temat obecnej sytuacji firmy z Cupertino. W wywiadzie opublikowanym wczoraj (28 sierpnia br.) w serwisie Bloomberg Wozniak stwierdził, że chociaż koncern jest na tyle bogaty, że zbyt szybko nie upadnie, powinien pomyśleć o rozdrobnieniu swojej struktury na mniejsze oddziały: – Chciałbym, żeby Apple się podzielił, stworzył niezależne oddziały w różnych, odległych od siebie miejscach i pozwolił im działać niezależnie, tak jak zrobił to Hewlett Packard – mówił. Jego zdaniem przyczyniłoby się to do wzrostu kreatywności inżynierów i dało im większą wolność.

Sam z powodu braku swobody zdecydował się w pewnym momencie odejść z Apple'a. Nie chodziło o kulturę pracy, która jego zdaniem wciąż stoi na wysokim poziomie, ale po prostu możliwość przychodzenia do firmy nawet w środku nocy, jeśli wtedy przyszedłby mu do głowy ciekawy pomysł.

Wozniak wypowiedział się też na temat rosnącej roli technologii. – Myślę, że zaawansowane technologie stały się zbyt znaczące w naszym życiu i odebrały nam swobodę wyboru. Trudno teraz od nich uciec – stwierdził.

fot. Gage Skidmore/Wikipedia


Krzysztof Kempski
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok na szczycie
15 października 2019
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto