A A A

Steve Wozniak szczerze o Apple

29 sierpnia 2019, 13:55
Steve Wozniak twierdzi, że firma powinna podzielić się na niezależne oddziały i zapewnić swoim pracownikom więcej swobody.
Steve Wozniak szczerze o Apple

Choć Steve Wozniak, jeden z głównych założycieli Apple, opuścił  tę firmę w 1985 roku, wciąż jest z nią kojarzony. Mimo że z dawnymi kolegami nadal łączą go dobre relacje, Wozniak nie obawia się szczerze wypowiadać na temat obecnej sytuacji firmy z Cupertino. W wywiadzie opublikowanym wczoraj (28 sierpnia br.) w serwisie Bloomberg Wozniak stwierdził, że chociaż koncern jest na tyle bogaty, że zbyt szybko nie upadnie, powinien pomyśleć o rozdrobnieniu swojej struktury na mniejsze oddziały: – Chciałbym, żeby Apple się podzielił, stworzył niezależne oddziały w różnych, odległych od siebie miejscach i pozwolił im działać niezależnie, tak jak zrobił to Hewlett Packard – mówił. Jego zdaniem przyczyniłoby się to do wzrostu kreatywności inżynierów i dało im większą wolność.

Sam z powodu braku swobody zdecydował się w pewnym momencie odejść z Apple'a. Nie chodziło o kulturę pracy, która jego zdaniem wciąż stoi na wysokim poziomie, ale po prostu możliwość przychodzenia do firmy nawet w środku nocy, jeśli wtedy przyszedłby mu do głowy ciekawy pomysł.

Wozniak wypowiedział się też na temat rosnącej roli technologii. – Myślę, że zaawansowane technologie stały się zbyt znaczące w naszym życiu i odebrały nam swobodę wyboru. Trudno teraz od nich uciec – stwierdził.

fot. Gage Skidmore/Wikipedia


Krzysztof Kempski
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto