A A A

Straż graniczna w Egipcie zatrzymała robota-artystkę Ai-Dę

25 października 2021, 08:00
Powód? Kamery w oczach i posądzenie o szpiegostwo.
Straż graniczna w Egipcie zatrzymała robota-artystkę Ai-Dę

Skandal dyplomatyczny z AI w tle

Pierwsza na świecie humanoidalna artystka kierowana sztuczną inteligencją została zatrzymana w urzędzie celnym. Wraz ze stworzoną przez siebie rzeźbą została wysłana w specjalistycznych skrzyniach drogą lotniczą do Kairu. Miała wziąć udział w wystawie Forever Is Now, odbywającej się w Wielkiej Piramidzie, na której po raz pierwszy zaplanowano pokaz sztuki współczesnej.

Z powodu dwóch kamer w oczach, które służą Ai-Dzie do rozpoznawania ludzkich rysów, a także malowania i rysowania, robot został posądzony o szpiegostwo i wraz ze swoimi rzeźbami przetrzymywany przez służby celne przez 10 dni, wywołując zamieszanie dyplomatyczne. Sprawę rozwiązała interwencja ambasadora Wielkiej Brytanii. Artystka o ciemnych włosach, silikonowej skórze i drukowanych w technologii 3D zębach i dziąsłach, została ostatecznie puszczona wolno.

fot. www.ai-darobot.com


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Kolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto