A A A

Street View dowodem przestępstwa

24 czerwca 2009, 12:54
Najprawdopodobniej po raz pierwszy w Europie zdjęcia publikowane za pośrednictwem Google Street View doprowadziły do ujęcia sprawców przestępstwa.
Street View dowodem przestępstwa

Holenderska policja poinformowała o udanym zakończeniu śledztwa w sprawie napadu rabunkowego na 14-letniego mieszkańca holenderskiego miasta Groningen. Choć przestępstwo – rabunek telefonu komórkowego oraz gotówki w kwocie 165 euro – zostało popełnione w zeszłym roku i zgłoszone natychmiast policji, to ta przez dłuższy czas pozostawała bezradna.

Przełomem w śledztwie okazały się zdjęcia z serwisu Google Street View. Ofiara napadu, przeglądając w internecie zdjęcia z własnej miejscowości, na jednej z fotografii zobaczyła... siebie oraz dwóch napastników.

Zdjęcie z Google Street View dowodem przestępstwa

Oczywiście Google z powodu ochrony prywatności zamazuje twarze osób przypadkowo sfotografowanych przez kamery Street View, jednak na żądanie policji koncern udostępnił fotografie przed obróbką, co z kolei doprowadziło do aresztowania 24-letnich braci bliźniaków, sprawców napadu na chłopca.

Źródło: Searchcowboys


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto