A A A

Strzeż się tych miejsc

6 grudnia 2019, 07:45
Można przypuszczać, że w aplikacji Mapy Google pojawi się warstwa „Oświetlenie", która pozwoli wybrać bezpieczną drogę po zapadnięciu zmroku.
Strzeż się tych miejsc

Zespół XDA Developers przeanalizował kod źródłowy aplikacji Mapy Google 10.31.0 (w wersji beta) i znalazł w nim fragmenty, które mogą świadczyć o tym, że koncern z Mountain View przygotowuje nową warstwę do oprogramowania nawigacyjnego. Jest ona najprawdopodobniej przeznaczona dla osób, które poruszają się pieszo po zapadnięciu ciemności.

W kodzie aplikacji umieszczono definicję nowej „warstwy bezpieczeństwa", noszącej nazwę „Oświetlenie" („Lighting"). Towarzyszące jej komunikaty sugerują, że użytkownik zostanie poinformowany, czy droga, którą będzie się poruszał, jest słabo, czy dobrze oświetlona: „Zobacz, jak jasno oświetlone są ulice", „Żółte linie pokazują ulice dobrze oświetlone", „Powiększ, aby zobaczyć informacje o oświetleniu", „Słabe lub brak oświetlenia" i „Brak informacji o oświetleniu".

Zdefiniowano także komunikat informujący o pojawieniu się kolejnej warstwy: „Nowość! Zobacz, jak jasno oświetlone są ulice".

fot. Google, XDA Developers


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto