A A A

Studenci nie wiedzą, czym są pliki i foldery w komputerze

28 września 2021, 09:30
Czy pojęcia te, jak wiele innych, odeszły już do lamusa?
Studenci nie wiedzą, czym są pliki i foldery w komputerze

Katalogi do kosza?

Pliki, katalogi (systemy plików) i foldery, jak wiele innych koncepcji komputerowych, zostały przeniesione do świata cyfrowego ze świata rzeczywistego. Świetnym przykładem jest kosz, do którego trafiają usunięte zasoby. To nic innego jak wirtualna wersja kosza na śmieci, jakim posługujemy się w prawdziwym życiu. Ponieważ jednak kosze na śmieci są nadal używane, pojęcie to nie jest obce najmłodszym użytkownikom internetu.

Nieco inaczej jest z plikami, katalogami i folderami. Monica Chin, dziennikarka serwisu The Verge, po wielu rozmowach z nauczycielami akademickimi, doszła do wniosku, że współcześni studenci nie do końca rozumieją te pojęcia, a często nawet ich nie znają. Dlaczego? Z pewnością ma to związek z tym, że dziś każdy wyobrażalny interfejs użytkownika zawiera funkcję wyszukiwania. Najmłodsze pokolenia nigdy więc nie potrzebowały folderów ani katalogów do swojej pracy.

fot. Viktor Von – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
28 września 2021, 10:03
Gdzie jest reszta artykułu?
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto