A A A

Subskrypcje na platformie Google Play

11 września 2019, 09:30
Koncern z Mountain View przygotowuje usługę Play Pass. Jej użytkownicy będą mogli otrzymywać wybrane aplikacje, wnosząc miesięczną opłatę abonamentową.
Subskrypcje na platformie Google Play

Pierwsze pogłoski na temat Play Pass dało się słyszeć w lipcu. Subskrypcja ma dać „dostęp do setek aplikacji premium". Obecnie Google przedstawia oficjalną ikonę nowej usłiugi dla Androida, informując jednocześnie, że sprzedaż abonamentów zacznie się „już wkrótce":

W ramach Play Pass będą oferowane zarówno gry (tak jak w przypadku Apple Arcade dla iOS-a), jak i inne aplikacje. Na platformie Play powstanie osobna sekcja do przeglądania katalogu abonamentowego. Cenę subskrypcji ustalono na 4,99 dolara miesięcznie (z dziesięciodniowym bezpłatnym okresem próbnym). Oprogramowanie będzie wolne od wyświetlanych ofert zakupów oraz innych reklam.

Przykładową aplikacją klasy premium oferowaną w subskrypcji ma być Stardew Valley. Obecnie jej wersja na Androida jest sprzedawana w USA za 7,99 dolara (w Polsce za 37,99 zł).

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto