A A A

Subwoofery z serii DB od Bowers & Wilkins

13 lutego 2017, 07:40
Bowers & Wilkins prezentuje subwoofery z serii DB. Urządzenia te są najmocniejszymi aktywnymi subwooferami marki, jakie kiedykolwiek powstały.
Subwoofery z serii DB od Bowers & Wilkins

Seria DB jest najbardziej zaawansowaną i jednocześnie najlepiej brzmiącą linią subwooferów w historii Bowers & Wilkins. Tworzą ją flagowy model DB1D, DB2D oraz kompaktowy DB3D. Wszystkie trzy konstrukcje kroczą ścieżką, którą utorował przełomowy model DB1, ale dodatkowo wykorzystują nową cyfrową technologię i zaawansowane rozwiązania materiałowe, opracowane dla wielokrotnie nagradzanych kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond, m.in. membrany Aerofoil.

Każdy z trzech modeli skrywa potężną moc, która w przypadku DB1D sięga 2000 W, a także wykorzystuje dwa symetrycznie rozmieszczone naprzeciwko siebie przetworniki. Głośniki pracują w sztywnych obudowach, co pozwala zredukować zniekształcenia i uzyskać głęboki, precyzyjny bas. Krótko mówiąc modele z serii DB są najlepiej brzmiącymi subwooferami w swojej klasie.

Podstawą doskonałego brzmienia najnowszych subwooferów są głośniki z membranami Aerofoil. Lekkie i jednocześnie ultrasztywne, cechują się dużo wyższą odpornością na zginanie niż konwencjonalne membrany, dostarczając kontrolowany bas z niesamowitą precyzją. Membrany głośników pracujących w DB2D są identyczne jak ta, która wykorzystywana jest we flagowej konstrukcji serii 800 Diamond - modelu 800 D3, natomiast DB1D wykorzystuje potężny 12-calowy przetwornik, z największą membraną Aerofoil w historii Bowers & Wilkins.

DB1D jest również najmocniejszym aktywnym subwooferem, jaki opracował Bowers & Wilkins. Dysponując wzmacniaczem dostarczającym aż 2000 W wyróżnia się ogromnymi rezerwami mocy i niebagatelnymi możliwościami. Wyposażone w 1000-watowe wzmacniacze modele DB2D i DB3D urzeczywistniają ogromny potencjał przy zachowaniu kompaktowej formy.

We wszystkich trzech subwooferach z serii DB pracują po dwa przeciwsobne przetworniki. Rozwiązanie to pierwotnie zostało opracowane dla kultowego subwoofera PV1 i z sukcesem wykorzystane było w także w modelu DB-1. Wykorzystanie takiego rozwiązania znacząco redukuje wibracje obudowy i zapewnia czystszy, bardziej precyzyjny dźwięk. W efekcie uzyskujemy fantastyczny, pozbawiony podkolorowań bas.

Pełna moc i precyzja wymaga odpowiedniej kontroli. Dzięki całkowicie nowemu przedwzmacniaczowi muskularny dźwięk subwooferów z serii DB zawsze dostarczany jest na optymalnym poziomie. Stworzone specjalnie dla nich funkcje takie jak Dynamic EQ i Room EQ pozwalają precyzyjnie dopasować ich charakterystykę do akustyki dowolnego wnętrza i każdej przestrzeni.

Pomimo swego technologicznego zaawansowania seria DB pozostaje niewiarygodnie łatwa w konfiguracji i obsłudze. Specjalna aplikacja dla urządzeń mobilnych zawiera wskazówki związane z instalacją i konfiguracją subwooferów, informuje o rozwiązaniu ewentualnych problemów i może być wykorzystywana do sterowania basem i wyboru trybów odtwarzania. Aplikacja dostępna jest na urządzenia iOS i Android i nie wymaga stosowania zewnętrznego mikrofonu.

Subwoofery z nowej serii DB zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewniały odpowiednią elastyczność w zakresie podłączenia także do innych urządzeń audio. Modele te są oczywistym wyborem w przypadku kolumn głośnikowych z flagowej serii 800 Diamond, ale równie dobrze sprawdzają się w połączeniu z serią CM lub innymi kolumnami głośnikowymi.

Wszystkie trzy modele będą dostępne w trzech wersjach wykończeniowych: fortepianowej czerni, białej satynie oraz naturalnym drewnie różanym.

Sprzedaż najnowszych subwooferów Bowers & Wilkins rozpocznie się w kwietniu br. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych modeli są następujące:

DB1D - 19 999 zł;

DB2D - 15 499 zł;

DB3D - 10 999 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTelewizor co 15 sekund
19 lutego 2019
W zeszłym roku połowę kupionych w Polsce telewizorów Samsung stanowiły modele Smart TV w rozdzielczości UHD (4K).

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto