A A A

Sukces RIAA – 222 tys. dolarów grzywny za piractwo

8 października 2007, 12:33
Sukces RIAA – 222 tys. dolarów grzywny za piractwo

Amerykański sąd federalny skazał 32-letnią Jammie Thomas na zapłacenie 222 tys. dolarów grzywny za udostępnienie w internecie 24 piosenek objętych prawami autorskimi.
Amerykanka, posługując się nickiem tereastarr, udostępniała utwory w sieci Kazaa. Jej tożsamość ustalono na podstawie adresu IP komputera, którym się posługiwała. Obrońcy Thomas argumentowali, że reprezentującym interesy koncernów muzycznych (właścicieli rzeczonych utworów) oskarżycielom z organizacji RIAA nie udało się udowodnić, że to właśnie Jammie dopuściła się przestępstwa. Sąd nie podzielił ich zdania i nakazał Amerykance zapłacenie koncernom 9250 dolarów za każdy utwór. Oznacza to, że do końca życia będzie ona musiała oddawać im jedną czwartą swojej pensji.

Recording Industry Association of America (RIAA), organizacja zwalczająca oskarżyła o łamanie praw autorskich, 26 tys. innych obywateli USA. Większość poszła jednak na ugodę z wytwórniami, płacąc grzywny po kilka tysięcy dolarów.

Źródło: Yahoo


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto