A A A

Sukces studenta z Polski w Redmond

31 sierpnia 2013, 07:44
Sukces studenta z Polski w Redmond

Staż to cenne doświadczenie dla studentów – Mateusz Cicheński, student Politechniki Poznańskiej, pokazał, że to także szansa na prawdziwy sukces. Podczas letniego stażu w Microsoft w Redmond Polak zajął trzecie miejsce w hackatonie, otrzymując nagrodę w wysokości 2 tys. dolarów.

Projekt jego autorstwa to aplikacja „Squared” – prosta, wciągająca gra logiczna, w której należy zamieniać miejscami kolorowe kwadraty, aby znalazły się w jednej linii. Student zaprojektował 78 poziomów gry w dwa tygodnie!

Zapytany o inspirację do stworzenia gry, Mateusz Cicheński wyjaśnił: „W kwietniu, przed egzaminami, miałem trochę czasu i postanowiłem stworzyć grę planszową. Wydrukowałem grafiki, które zrobiłem i usiadłem z mamą, tatą i bratem, aby spróbować w nią zagrać”. Z uśmiechem przyznaje, że ta wersja gry „była zbyt skomplikowana i niezabawna”, jednak gdy usłyszał o hackathonie Microsoft, postanowił przekształcić ją w aplikację mobilną.

Hackaton „AppHack” odbył się podczas programu letnich staży w siedzibie Microsoft. 400 stażystów pod okiem profesjonalistów zgłosiło 40 aplikacji na Windows Phone, z czego 37 już znajduje się w Sklepie Windows Phone. Aplikacja „Squared” również jest dostępna do pobrania pod tym linkiem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
geekboy68k
geekboy68k
1 września 2013, 01:37
Dobra, będę chamski - jeżeli za coś takiego można zainkasować 2 tyś. dolarów i 3. miejsce w konkursie, osoby związane z demosceną (szczególnie Atari), połowa elektroda.pl czy chociażby warsztat.gd (jeżeli skupiamy się na grach) winni dostać Nobla.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto