A A A

Super 4 - nowa seria płyt głównych Gigabyte. Co oferuje?

17 czerwca 2011, 09:45
Super 4 - nowa seria płyt głównych Gigabyte. Co oferuje?

Najnowsza seria płyt głównych Gigabyte, Super4, skonstruowana została w oparciu o chipset H61 firmy Intel, który wspiera obsługę procesorów drugiej generacji Sandy Bridge.

Firma GIGABYTE już od dawna znana jest z produkcji wysokiej jakości komponentów do komputerów PC. Na swoich płytach stosuje jedynie najlepsze rozwiązania, zapewniające długotrwałe użytkowanie i stabilność pracy. Tym razem inżynierowie GIGABYTE poszli jeszcze o krok dalej, stosując na płytach przeznaczonych do domowego użytku, rozwiązania wykorzystywane do tej pory jedynie na produktach z najwyższej półki.

Wszystkie płyty główne GIGABYTE z serii Super4 zostały wyposażone w technologie, czuwające nad ich bezproblemowym i długotrwałym funkcjonowaniem. Można tutaj zaliczyć autorskie rozwiązanie Gigabyte DualBIOS polegające na zaimplementowaniu na płycie dwóch układów BIOS, z których jeden pełni funkcję głównego a drugi zapasowego. Układ zapasowy, w razie usterki, automatycznie przejmie funkcje głównego BIOS’u, pozwalając na bezawaryjne działanie płyty głównej. Dodatkowo, każdy port USB na płytach Gigabyte z serii Super4, posiada dedykowany bezpiecznik, zapobiegający przepięciom a tym samym chroniący podłączone urządzenia peryferyjne przed uszkodzeniem. Aby jeszcze wydłużyć czas użytkowania płyt głównych, zastosowano najwyższej jakości kondensatory aluminiowo – polimerowe zapewniające do 50 tysięcy godzin pracy.

Płyty główne z rodziny Super4 oparte na chipsecie H61, wyposażone zostały w dodatkowy kontroler IC, dzięki czemu charakteryzują się większą wydajnością. Kontroler ten, w dynamiczny sposób zarządza sekcją zasilania procesora oraz magistralą CPU, podnosząc ogólną wydajność zestawu PC. Dodatkowo, płyty główne z serii Super4 wyposażono w technologię Gigabyte 3X USB. Pozwala ona nie tylko na niezwykle szybki transfer danych, lecz również na naładowanie zewnętrznych urządzeń multimedialnych (typu iPad, iPhone) o ponad 40% szybciej niż w przypadku złącza USB 2.0. Co więcej, baterię można naładować nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony lub znajduje się w stanie uśpienia.

Aby zapewnić użytkownikom wrażenia multimedialne na jak najwyższym poziomie, Gigabyte zaimplementował na płytach głównych Super4, 7.1 kanałowy, przestrzenny system dźwiękowy. Jest on wspierany przez konwerter audio, charakteryzujący się współczynnikiem tłumienia szumów (SNR) wynoszącym 108dB. Oznacza to, że użytkownik będzie cieszył się niezwykle czystym dźwiękiem, pozbawionym szumów i wszelkich zakłóceń.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto