A A A

Światowy finał Imagine Cup w Polsce

23 kwietnia 2009, 14:21
Podczas spotkania ze Steve'em Ballmerem, które miało miejsce dziś rano w siedzibie Ministerstwa Gospodarki, prezes Microsoft wraz z wicepremierem Pawlakiem ogłosili, że finał imprezy Imagine Cup 2010 odbędzie się w Polsce.
Światowy finał Imagine Cup w Polsce

– W konkursie tym zawsze uczestniczy duża grupa polskich studentów. Tym razem Polska zyskuje ekscytującą szansę, żeby w 2010 r. przyjąć u siebie przyszłych liderów technologii – skomentował decyzję Steve Ballmer. Oprócz dużego udziału polskich studentów w kolejnych edycjach Imagine Cup za decyzją o organizacji finałów w Polsce optowała silna grupa osobistości ze świata nauki i biznesu, a honorowy patronat zapowiedziało Ministerstwo Gospodarki.

Imagine Cup to międzynarodowy konkurs, w którym przed uczestnikami stawiane są zadania z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w rozwiązywaniu współczesnych problemów. W tegorocznej edycji imprezy, której finał odbędzie się na początku lipca w Kairze, udział bierze ponad 300 tys. studentów z przeszło 100 państw.

Źródło: Informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto