A A A

System Google Android nie tylko w telefonie

5 stycznia 2009, 10:52
Android to system operacyjny opracowany przez koncern Google. Jak dotąd został on komercyjnie zastosowany tylko w jednym produkcie, telefonie G1, rozprowadzanym przez operatora telekomunikacyjnego T-Mobile. Jednak programistom z grupy Venture Beat udało się dostosować system Android tak, by działał na urządzeniu, któremu znacznie bliżej do komputera niż do telefonu.
System Google Android nie tylko w telefonie

Urządzeniami, na których udało się uruchomić system Google'a, są netbooki firmy ASUS. Najpierw pod kontrolą Androida zaczął pracować ASUS Eee PC z 7-calowym ekranem, potem programiści wzięli na warsztat model Eee PC 1000H z 10-calowym ekranem i po kilkugodzinnej kompilacji także i na tym urządzeniu udało się uruchomić system giganta wyszukiwarkowego.

Warto podkreślić, że przeprowadzka Androida ze smartfona G1 na netbooki ASUSA nie polegała wyłącznie na samej możliwości uruchomienia systemu na innym niż telefon urządzeniu. Android pracujący na netbookach firmy ASUS korzystał poprawnie z większości urządzeń, w które wyposażono netbooka, m.in. z karty graficznej oraz sieci bezprzewodowej. Graficzny interfejs systemu był poprawnie wyświetlany, czego zresztą dowodzi poniższa ilustracja udanego "wdrożenia" Androida na netbooku.

 

Źródło: TechConnect, Venture Beat


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto