A A A

System Sailfish OS pojawi się na smartfonach Xperia?

29 sierpnia 2017, 14:35
Coraz więcej wskazuje na to, że w smartfonie Xperia X zadebiutuje system operacyjny Sailfish OS.
System Sailfish OS pojawi się na smartfonach Xperia?

Smartfon Xperia X będzie pierwszym urządzeniem japońskiego producenta z systemem Sailfish OS. To platforma oparta na jądrze Linux, tak samo jak Android. Według jej twórców, jest ona jednak znacznie bardziej dopracowana, efektywna i znacznie bezpieczniejsza. W teorii, system obsługuje aplikacje na Androida, jednak w praktyce tylko część z nich będzie działała poprawnie.

Co ciekawe, Xperia X, która zadebiutowała w 2016 roku, wciąż będzie sprzedawana z systemem Android, jednak właściciele tego urządzenia będą mieli możliwość odpłatnej zmiany systemu. Pakiet instalacyjny został wyceniony na niecałe 50 dolarów i będzie można go pobierać od 27 września we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Trzeba wspomnieć, że do instalacji Sailfish OS na telefonie będzie wymagany również komputer z systemem Linux.

Póki co, Xperia X to jedyny model Sony, który będzie pozwalał na instalację Sailfish OS, jednak niewykluczone, że wkrótce taka opcja pojawi się również w innych smartfonach.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto