A A A

System e-biletów British Airways narażony na wyciek danych

15 sierpnia 2019, 16:20
British Airways nie chroni dostatecznie danych pasażerów przez kradzieżą i manipulacją danych w sieci Wi-Fi lotniska.
System e-biletów British Airways narażony na wyciek danych

Pracownicy firmy Wandera, specjalizującej się w systemach zabezpieczeń mobilnych, wykryli słaby punkt w systemie transakcyjnym e-biletów British Airways (BA). Jak donosi serwis ComputerWeekely.com dane pasażerów zawiera URL, który kieruje pasażera z e-mailu do strony BA, na której jest automatycznie logowany i w ten sposób może sprawdzić dane swojej rezerwacji.

Wrażliwe dane zawarte w adresie URL to numer zarezerwowanego lotu oraz nazwisko klienta. Jednak podsłuchując sieć Wi-Fi na lotnisku w łatwy sposób można wyciągnąć z niej więcej danych, na przykład: adres e-mailowy, numer telefonu, numer klienta BA oraz szczegóły dotyczące lotu, a także manipulować rezerwacją.

British Airways nie jest jedyną linią lotniczą narażoną na ataki hakerskie. Wandera znalazła również ułomności w systemach ośmiu największych linii lotniczych: Air France, Air Europa, Jetstar Airways, KLM, Southwest Airlines, Thomas Cook, Transavia i Vueling Airlines.

fot. 123RF

 

 


Wiesław Buszman
Tagi: WiFi
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto