A A A

Systemy rozpoznawania twarzy na cenzurowanym

3 lutego 2020, 08:45
Cambridge (Massachusetts) dołącza do listy miast, w których wprowadzono zakaz używania technologii rozpoznawania twarzy przez agencje państwowe.
Systemy rozpoznawania twarzy na cenzurowanym

Po Brooklinie, Northampton i Somerville kolejnym miastem w Massachusetts z oficjalnym, wydanym przez władze lokalne, zakazem używania technologii rozpoznawania twarzy jest Cambridge. Przyczyną podjęcia takich decyzji było uznanie, że technologia ta jest zbyt ryzykowna i zbyt inwazyjna dla prywatności obywateli – dopóki ustawodawca nie wprowadzi regulacji ustalających ścisłe zasady korzystania z pozyskiwanych w ten sposób danych.

Stan Massachusetts dołącza tym samym do grona miast z Zachodniego Wybrzeża USA, które zdecydowały się wprowadzić podobny zakaz. W Kalifornii wydano nawet stanowe regulacje delegalizujące używanie technologii rozpoznawania twarzy, jednak odnosiły się one wyłącznie do kamer wykorzystywanych przez organy ścigania. Zakazy wprowadzane przez władze miejscowe dotyczą natomiast wszystkich służb publicznych i agencji rządowych.

Technologia rozpoznawania twarzy zasłynęła już tym, że popełnia wiele błędów w identyfikacji, prowadząc do niewłaściwych wyników, co jest silnym argumentem przeciwników jej wykorzystywania w celu wykrywania przestępstw.

fot. 123RF


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto