A A A

Szafirowe szkło w kolejnych iPhone’ach

20 listopada 2014, 12:00
Wszystko wskazuje na to, że przy produkcji kolejnych modeli iPhone’ów zostanie użyte szafirowe szkło.
Szafirowe szkło w kolejnych iPhone’ach

Firma Apple jakiś czas temu sfinansowała powstanie fabryki GT Advanced Technologies w mieście Mesa w Arizonie, która miała produkować właśnie te elementy. Firma szybko splajtowała, a zakład został zamknięty, więc szkła szafirowego nie zastosowano w iPhone'ach 6 i 6 Plus. Tymczasem okazuje się, że w kolejnej generacji smartfonów możemy doczekać się tego elementu.

Kilka dni temu Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało firmie Apple patent na technologię nakładania ceramicznej osłony na urządzenia elektroniczne. Dotyczy on nakładania na iPhone'y szyby wykonanej ze szkła szafirowego lub cyrkonowego.

Zamiast wykorzystywać klej czy inne spoiwo, gigant z Cupertino wpadł na pomysł połączenia wyświetlacza z warstwą ochronną za pomocą systemu zatrzasków otrzymywanych w procesie ablacji laserowej. Póki co, nie wiadomo czy firma Apple wykorzysta wspomnianą technologię w przyszłych generacjach iPhone'ów. Można jednak oczekiwać, że prędzej czy później szkło szafirowe zawędruje do smartfonów Apple.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto