A A A

Szczepienia: rusza rejestracja online

14 stycznia 2021, 06:00
Od 15 stycznia osoby chętne do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi będą mogły skorzystać z sieciowego formularza.
Szczepienia: rusza rejestracja online

Zapisz się na szprycę

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poinformował, że od 15 stycznia będzie można zgłaszać online chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

 

Zasady takie, jak dotychczas

W pierwszej kolejności szczepione będą osoby w wieku powyżej 80 lat. Mogą one rejestrować się w placówkach medycznych od 15 stycznia; równo tydzień później (od 22 stycznia) wolno to będzie zrobić również tym, którzy skończyli 70 lat.

Jednak już w najbliższy piątek na stronie www.gov.pl/szczepimysie zostanie umieszczony formularz pozwalający każdej osobie mającej co najmniej 18 lat zgłosić chęć przyjęcia szczepionki. Zainteresowani otrzymają e-mailową informację o rozpoczęciu rejestracji na konkretny termin dla ich grup wiekowych lub zawodowych.

Wypełniając formularz trzeba będzie podać personalia, numer PESEL, kod pocztowy, adres e-mailowy oraz – opcjonalne – numer telefonu.

fot. KPRM


Adam Wiśniewski
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto