A A A

Sześć poważnych błędów w systemie iOS

31 lipca 2019, 11:30
Google znalazł poważne luki w oprogramowaniu Apple'a – nie wszystkie udało się załatać...
Sześć poważnych błędów w systemie iOS

Posiadacze gadżetów z iOS-em powinni czym prędzej pobrać najnowszą aktualizację oznaczoną jako 12.4. Badacze Google'a odkryli bowiem sześć błędów krytycznych, czyniących aplikację iMessage podatną na ataki. Cztery znalezione luki pozwalają przestępcom zdobyć zdalny dostęp do pamięci urządzenia. Wystarczy, że użytkownik odczyta zainfekowaną wiadomość. Pozostałe dwa to problemy dotyczące pamięci.

Naukowcy poinformowali już Apple o sprawie, a firma szybko zareagowała aktualizacją eliminującą usterki. Poza jedną, której naprawienie okazało się nieco trudniejsze. Obie firmy postanowiły, że do czasu poprawki nie będą ujawniać na czym polega luka.

Wiadomo też, że cyberprzestępcy są gotowi dużo zapłacić za informacje na temat wykrytych błędów. Według serwisu ZDNet, czarnorynkowa wartość tej wiedzy może wynieść nawet 5–10 milionów dolarów. Choć większość luk jest już nieaktywna, hakerzy liczą na to, że nie każdy pobierze aktualizację.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto