A A A

Szkoły na celowniku hakerów

16 września 2020, 08:20
Przejście na naukę zdalną sprawiło, że liczba prób włamań do systemów informatycznych szkół wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 30 proc.
Szkoły na celowniku hakerów

Hakerzy nie próżnują

Od momentu wprowadzenia zdalnego nauczania, placówki edukacyjne mierzą się z większą liczbą prób włamań do swoich systemów. Największy wzrost odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie dochodzi aż do 608 prób tygodniowo (wcześniej było ich 468). W Europie i Azji odnotowano wzrost odpowiednio o 24 oraz 21 proc.

 

Dwa rodzaje ataków

Firma Check Point, która zajęła się tym tematem twierdzi, że hakerzy w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie najczęściej przeprowadzają ataki rozproszonej odmowy dostępu (Distributed Denial of Service, DDoS). Mają one za zadanie zajęcie wszystkich dostępnych i wolnych zasobów w celu uniemożliwienia działania systemu komputerowego lub usługi sieciowej. Ataki przeprowadzane są równocześnie z wielu komputerów. W Azji natomiast hakerzy preferują zdalne wykonywanie kodu (Remote Code Execution, RCE), czyli uruchomienie szkodliwego kodu w systemie ofiary z poziomu sieci lokalnej lub internetu.

Check Point ostrzega, że ataki mogą się jeszcze nasilić. Firma zachęca zatem placówki edukacyjne do stosowania kombinacji proaktywnych środków bezpieczeństwa.

fot. GDJ - Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto