A A A

Sztuczna inteligencja pomoże pisać w języku hiszpańskim

24 czerwca 2020, 16:35
Hiszpańskojęzyczni użytkownicy Google Docs będą mogli korzystać z funkcji Smart Compose.
Sztuczna inteligencja pomoże pisać w języku hiszpańskim

Sztuczna inteligencja zasugeruje tekst.

Google udostępnił właśnie w Dokumentach hiszpańskojęzyczne sugestie gramatyczne. Podpowiedzi będą rozpatrywały pisany tekst nie tylko pod kątem poprawności językowej, ale też z uwzględnieniem kontekstu. Mają być przy tym dynamiczne i automatycznie wykrywać zmianę języka tworzenia tekstu (np. z angielskiego na hiszpański).

 

Smart Compose dla języka hiszpańskiego

Jeszcze w tym roku Google planuje dodać do hiszpańskiej wersji Dokumentów także Smart Compose, czyli funkcję podpowiadającą kolejne słowa. Dzięki niej ogranicza się ryzyko popełnienia błędów ortograficznych i gramatycznych. Funkcja sugeruje też odpowiednie frazy kontekstowe. Smart Compose ma też pomóc użytkownikom w szybszym pisaniu i tworzeniu większej ilości treści.

Firma zapewnia, że funkcja będzie wykorzystywała możliwości wyszukiwarki Google, żeby się dowiedzieć, które słowa są akceptowalne w potocznym języku w konkretnych sytuacjach. Dzięki temu możliwości sztucznej inteligencji będą cały czas dopracowywane.

fot. 777546 – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto