A A A

Sztuczna inteligencja zamiast greenscreena

27 września 2019, 12:10
Nvidia chce zastąpić ekrany greenscreen funkcją wykorzystującą AI. Już wkrótce uprości ona pracę wielu streamerom.
Sztuczna inteligencja zamiast greenscreena

Podczas tegorocznego Twitchconu (San Diego, 27-29 września br.) Nvidia pochwaliła się opracowaniem interesującego narzędzia, które ma ułatwić streamerom umieszczanie swojego wizerunku w transmisjach internetowych. To generowany komputerowo efekt działający podobnie do greenscreena, tyle że uzyskiwany za pomocą komputera i niewymagający fizycznego tła. Funkcja zostanie wykorzystana w narzędziu RTX Broadcast Engine.

Zastosowane w programie algorytmy sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI) umieją rozpoznać człowieka na niejednolitym tle, a następnie je wyciąć. Taka funkcja z pewnością ułatwi prowadzenie streamów tym wszystkim, którzy mają za mało miejsca, by wstawić rzeczywistego greenscreena lub nie chcą wydawać na niego pieniędzy.

Firma współpracuje z twórcami Open Broadcaster Software, najpopularniejszego open source'owego programu do streamingu video. RTX Greenscreen będzie w pełni zgodny z tą aplikacją.

Nowa funkcja trafi do użytkowników jeszcze przed końcem roku. Będą mogli z niej skorzystać posiadacze kart z serii RTX.

fot. Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto