A A A

Sztuczna inteligencja zbada zachowanie rynków finansowych

4 października 2019, 09:20
Bank NatWest współpracuje z firmami DreamQuark i Microsoft, żeby zyskać dostęp do gruntownych analiz rynkowych i przewidywać trendy.
Sztuczna inteligencja zbada zachowanie rynków finansowych

Do analizy wzorców na rynkach finansowych i generowania informacji wykorzystana zostanie sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Właśnie tej technologii ma używać platforma Next Generation Complex Analytics, powstała dzięki współpracy banku NatWest z DreamQuarkiem i Microsoftem. Zgromadzone i przeanalizowane przez nią informacje mają umożliwiać wcześniejsze dostrzeganie ryzyka i szans na rynkach finansowych.

W tej chwili skuteczność platformy testowana jest na produktach i usługach banku. Analizuje ona na przykład rynek kredytów hipotecznych typu „kupuj i wynajmuj", w tym wpływ zmiany cen na popyt na kredyty wśród małych firm. Po wygenerowaniu wyników pracownicy NatWest ocenią, czy uzyskane z platformy wnioski mogą prowadzić do lepszych wyników finansowych niż tradycyjne metody modelowania.

Ogłoszenie współpracy zbiegło się z publikacją przez Microsoft raportu „Przyspieszanie przewagi konkurencyjnej dzięki AI". – Wdrożenie tej technologii może mieć znaczącą wartość dla naszych klientów i akcjonariuszy w nadchodzących latach. Pozwala nam lepiej przewidywać przyszłe wyniki, ryzyko i trendy. Po raz pierwszy będziemy w stanie przedstawić zagregowany, perspektywiczny obraz otaczającego nas świata, co ostatecznie pomoże nam zbudować silniejszy i bezpieczniejszy bank – stwierdził Kevin Hanley, dyrektor ds. innowacji i rozwiązań w NatWest.

Według informacji Microsoftu jest to już druga współpraca koncernu z bankiem w 2019 roku. Wcześniej firmy pracowały wspólnie nad stworzeniem wykorzystującego AI chatbota i hurtowni danych w celu poprawy szybkości i dokładności decyzji kredytowych wydawanych dla klientów NatWest Esme Loans (to niezależna cyfrowa platforma pożyczkowa).


fot. Coffee - Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto