A A A

Szukaj obrazków po kolorze

24 marca 2009, 14:36
Wyszukiwarka Grafiki Google doczekała się nowej opcji, dzięki której możliwe jest ograniczanie wyników na podstawie ich koloru. Na razie funkcja nie jest dostępna w interfejsie użytkownika, ale można z niej korzystać, modyfikując adres URL.
Szukaj obrazków po kolorze

Informacja o nowej możliwości wyszukiwarki pojawiła się na oficjalnym blogu Google Operating System. Aby rozpocząć wyszukiwanie obrazków z określonym kolorem, należy na końcu adresu dodać "&imgcolor=colorname", gdzie "colorname" jest nazwą koloru (system na razie obsługuje tylko anglojęzyczne barwy). Przykładowy adres może wyglądać tak: http://images.google.com/images?q=cat&hl=en&imgcolor=green – w ten sposób pojawią się wszelkie zasoby graficzne z kotem w kolorystyce zielonej.

Nowa funkcja z pewnością w przyszłości pojawi się we wszystkich wersjach językowych i będzie dostępna bez konieczności modyfikacji adresu.

Źródło: Google


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto