A A A

Szybki (i krótkotrwały) wzrost kursu litecoina

14 września 2021, 07:20
Fałszywe informacje na temat współpracy z Walmartem przełożyły się na 20-procentowe zwiększenie wartości kryptowaluty LTC.
Szybki (i krótkotrwały)  wzrost kursu litecoina

Potęga plotki

W poniedziałek, 13 września kurs litecoina (LTC) na krótko wzrósł o 20 procent. Był to efekt zamieszczenia w serwisie GlobeNewswire informacji na temat rzekomego zaakceptowania tej kryptowaluty jak środka płatniczego w sieci Walmart.

Wiadomość ostatecznie okazała się fałszywa – szybko zdementowali ją m.in. przedstawiciele Litecoin Foundation, oświadczając że nie zawarto jakiegokolwiek porozumienia z Walmartem. Ponieważ jednak kilka innych serwisów powieliło fake newsa, kurs litecoina zdołał przekroczyć 235 dolarów – po czym w ciągu godziny spadł do poziomu sprzed zwyżki (ok. 177 dolarów).

Z kolei serwis GlobeNewswire opublikował wiadomość: „(...) dziennikarze i inni czytelnicy powinni zignorować komunikat prasowy ‘Walmart ogłasza partnerstwo z Litecoinem (LTC)' wydany 13 września 2021 r. przez GlobeNewswire". Serwis poinformował też, że zamierza zastosować lepsze metody weryfikowania informacji.

fot. Miloslav Hamřík – Pixabay

 


Adam Wiśniewski
Tagi: kryptowaluta
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto