A A A

Szybki skaner Fujitsu fi-6800 - 260 obrazów na minutę w kolorze

4 grudnia 2009, 09:43
Szybki skaner Fujitsu fi-6800 - 260 obrazów na minutę w kolorze

Firma Fujitsu wprowadza na rynek nowy skaner dedykowany do przetwarzania dokumentów papierowych na formę elektroniczną. Urządzenie o symbolu fi-6800 skanuje do 260 obrazów na minutę w kolorze.

Nowy produkt Fujitsu, posiadający funkcję skanowania dwustronnego, przetwarza obrazy czarno-białe i kolorowe z prędkością 130 kartek lub 260 obrazów formatu A4 na minutę. Dzięki właściwościom urządzenia oraz instalowanej fabrycznie karcie Kofax VRS (Virtual ReScan), użytkownik bezpośrednio po wyjęciu z pudełka, otrzymuje rozwiązanie do przetwarzania dokumentów papierowych na wersję elektroniczną.

Skaner wyposażony jest w automatyczny podajnik dokumentów ADF mieszczący 500 kartek A4. Możliwe jest skanowanie dokumentów od rozmiaru A8 do A3. Dostępna jest też funkcja ręcznego podawania dokumentów i możliwość przetwarzania dokumentów długich (do 3048 mm).
Urządzenie wykorzystuje soczewki i  jasne źródło światła LED. Posiada  wytrzymałą, kompaktową obudowę wykonaną z ekologicznych surowców.

Trzeba dodać, iż jest to najmniejszy skaner dokumentowy w tej klasie. (fi-6800 zajmuje o 53 proc. mniej miejsca i jest o 72 proc. lżejszy niż jego poprzednik). Fi-6800 zaprojektowano kładąc wysoki nacisk na aspekty ergonomii. Możliwe jest korzystanie z niego w pozycji stojącej i siedzącej. Status urządzenia i jego ustawienia wyświetlane są na czytelnym wyświetlaczu LCD. Skaner ma prostą konstrukcję z szeroką, otwieraną pokrywą, ułatwiającą czyszczenie.

Urządzenie posiada funkcję separacji wsadów na podstawie kartki separującej lub kodów kreskowych. Po ich wykryciu, pliki mogą być automatycznie zapisywane w nowym katalogu, celem ich dalszego przetwarzania. W przypadku separacji w oparciu o kody kreskowe, pliki i katalogi mogą być nawet oznaczane na podstawie informacji, które zawiera kod. W połączeniu z możliwościami, jakie oferuje oprogramowanie ScandAll PRO, skanowanie, sortowanie i zapisywanie plików następuje w sposób całkowicie automatyczny.

Funkcja Automatic Stacker czuwa nad utrzymywaniem porządku wśród zeskanowanych dokumentów, natomiast Automatic Image Quality Checker wykrywa nieprawidłowości obrazu (np. zagięcia czy naderwane elementy papieru).    

Model fi-6800 posiada mechanizm pobierania i prowadzenia papieru, który zaczerpnięty został ze sztandarowego modelu Fujitsu fi-5900C. Zastosowano w nim funkcje znane z innych skanerów z rodziny fi, takie jak Paper Protection - chroniące delikatny papier przed uszkodzeniem czy narzędzie wykrywające podwójne pobrania działające w oparciu o czujnik ultradźwiękowy. Funkcje te w dużej mierze wpływają na jego wydajność.

Opcjonalnie możliwy jest zakup urządzenia wraz z post imprinterem. Podczas gdy fi-680PRF (post imprinter) po zeskanowaniu dokumentu drukuje potrzebne informacje (na przykład do celów ewidencyjnych) na stronie frontowej dokumentów, fi-680PRB (również post imprinter) drukuje je na stronie tylnej. Możliwe jest zainstalowanie obydwu modułów w tym samym urządzeniu.

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje pakiet oprogramowania: sterowniki TWAIN, ISIS, aplikacje ScandAll PRO, Adobe Acrobat i QuickScan Pro Demo, Kofax VRS Professional oraz kabel zasilający, kabel USB, płytkę instalacyjną.
Urządzenie dostępne jest w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Alstor. Objęte jest 2-letnią gwarancją.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto