A A A

Szybsza neostrada przed końcem roku

20 kwietnia 2009, 13:10
20 Mbit/s to prędkość, jaką TP chce zaoferować swoim klientom jeszcze przed końcem roku. Ma to być odpowiedź na coraz śmielsze poczynania konkurencji, które pod względem prędkości łączy zostawiła TP daleko w tyle.
Szybsza neostrada przed końcem roku

Dla wszystkich użytkowników neostrady, których cieszy perspektywa zwiększenia prędkości łącza, mamy jednak złą wiadomość. Nawet jeśli TP zaoferuje taką prędkość, to dostępu do niej nie będą mieli wszyscy klienci. Jak oceniają eksperci z konkurencyjnej Netii, tylko od 30 do 40 proc. linii TP nadaje się do świadczenia tak nowoczesnych usług, stan pozostałej infrastruktury to wyklucza – podała Rzeczpospolita.

A konkurencja nie śpi. Najszybsze łącza oferuje obecnie sieć kablowa UPC – 30 Mb/s, następny w kolejce jest Aster (również operator kablowy) – 20 Mb/s, a dopiero na trzecim miejscu znalazł się operator wykorzystujący sieć telefoniczną, czyli Netia, w której można stać się posiadaczem łącza o prędkości 16 Mb/s.

W wypowiedzi dla Rzeczpospolitej przedstawiciel TP powiedział, że łącza o wysokiej prędkości pełnią głównie funkcje marketingowe. Trudno nie przyznać tu racji, skoro większość użytkowników internetu korzysta z łączy o prędkości 1 Mb/s lub niższych.
Może więc zamiast podnosić maksymalne prędkości, obniżyć ceny tych najbardziej popularnych?

Źródło: Rzeczpospolita


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto