A A A

Szybsze dyski po poprawce

29 kwietnia 2020, 09:25
Najbliższa aktualizacja systemu Windows 10 powinna usprawnić działanie komputerów z klasycznymi dyskami twardymi.
Szybsze dyski po poprawce

Microsoft usprawni działanie usługi Windows Search.

Pojawienie się zapowiadanej na maj br. aktualizacji systemu Windows 10 (2004) powinni odczuć użytkownicy komputerów wyposażonych w klasyczne, elektromechaniczne dyski twarde z obracającymi się talerzami i ruchomymi głowicami. Jedną najczęściej pojawiających się skarg związanych z działaniem systemu była właśnie bardzo częsta i spowalniająca komputer praca HDD.

 

Szukanie od nowa

Microsoft przeprowadził ankietę wśród osób należących do zespołu insiderów (Windows Insider Team). Zapytał w niej, dlaczego tak powszechnym zjawiskiem jest wyłączanie mechanizmu indeksowania wykorzystywanego przez usługę Windows Search. Odpowiedź była oczywista: indeksowanie obciąża dysk i zajmuje czas procesora, co prowadzi do spowolnienia komputera.

W majowej aktualizacji ma pojawić się nowy algorytm indeksujący, który będzie wykrywać wysokie obciążenie dysku i procesora podczas codziennej pracy użytkownika. Mechanizm indeksowania zostanie wówczas czasowo wstrzymany i uruchomiony w momencie, gdy zasoby maszyny nie będą potrzebne jej właścicielowi. Powinno się to przełożyć na zauważalny wzrost wydajności systemu nawet w przypadkach, gdy komputer jest wyposażony w całkowicie elektroniczny dysk SSD.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...


TikTok zakazany w USA
7 sierpnia 2020
Donald Trump podpisał rozporządzenie zabraniające właścicielowi TikToka prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto