A A A

Szybsze gry na układach Intela już niebawem?

24 marca 2009, 10:01
Koncern Intel opublikował zestaw narzędzi o nazwie Graphics Performance Analyzers (GPA). Dzięki nim gry pracujące na komputerach wyposażonych we wbudowane graficzne układy Intela mają działać szybciej.
Szybsze gry na układach Intela już niebawem?

Zestaw GPA składa się z trzech komponentów: System Analyzer, Frame Analyzer oraz Software Development Kit (SDK). Podstawowym zadaniem GPA jest monitoring aplikacji (w domyśle: gier) i ułatwienie optymalizacji wydajności gier poprzez wyświetlanie informacji o programistycznych "wąskich gardłach", co ma umożliwić programistom wprowadzenie poprawek usprawniających wydajność grafiki w tworzonych przez nich grach.

– Twórcy gier potrzebują prostych, ale potężnych narzędzi, które umożliwią im tworzenie gier wyglądających realnie, działających realnie i zapewniających realne odczucia – powiedział Elliot Garbus, pracujący w korporacji Intel na stanowisku wiceprezesa i głównego menedżera działu Intel Visual Computing Software Division. – Intelowski zestaw Graphics Performance Analyzer jest jedynym pakietem narzędzi deweloperskich zapewniającym całościowy podgląd wydajności systemu dla gier działających na zintegrowanych układach graficznych Intela. Rozwiązywanie problemów z wydajnością dzięki GPA zagwarantuje twórcom gier, że będą mogli dostarczać najlepszą rozrywkę w grach.

Zestaw Graphics Performance Analyzer udostępniany jest za darmo wszystkim uczestnikom programu Visual Adrenaline, natomiast inni zainteresowani pakietem mogą go nabyć za równowartość 299 dolarów poprzez biznesowy kanał dystrybucyjny Intela (Intel Business Exchange). Więcej szczegółowych informacji na temat GPA można znaleźć na dedykowanej stronie w serwisie korporacyjnym Intela.

Niezależnie od faktycznych możliwości optymalizacyjnych nowego zestawu narzędzi udostępnionych przez Intel, wątpimy, by zoptymalizowane dla układów giganta z Santa Clara gry działały szybciej niż w przypadku, gdy grafika gry będzie generowana przez topowe układy AMD czy Nvidii. Z drugiej strony, jeżeli programiści zoptymalizują swoje produkty, być może możliwe będzie granie w niektóre tytuły na laptopach wyposażonych w zintegrowane graficzne układy Intela.

Źródło: TechConnect


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto