A A A

Szyfrowany pendrive Kingstona

15 września 2020, 11:10
Pamięć ze złączem USB gwarantuje bezpieczeństwo m.in. dzięki kodowi PIN wymaganego do otwarcia informacji na urządzeniu, który wpisać można dzięki umieszczonej na obudowie klawiaturze.
Szyfrowany pendrive Kingstona

 

Ochrona danych

 

DataTraveler 2000 to pendrive firmy Kingston, który już na pierwszy rzut oka różni się od innych, ma bowiem klawiaturę alfanumeryczną, która umożliwia wpisanie kodu PIN odblokowującego zawartość urządzenia. Producent informuje również o zgodności produktu ze standardem FIPS 140-2 Level 3. Federal Information Processing Standard Publication to standard zabezpieczeń, który pozwala na klasyfikację bezpieczeństwa danego urządzenia. Poziom 3. jest zaś niemal najwyższym (wymaga fizycznego zabezpieczenia oraz specjalnych modułów kryptograficznych pamięci). Szyfrowanie odbywa się za pomocą standardu AES oraz 265-bitowego klucza.

 

 

Cena bezpieczeństwa

 

 

Model Kingstona ma – w zależności od wariantu – od 4 do 128 GB pamięci, a najpojemniejsza wersja jest równocześnie najnowszą. Nie ma jej jednak w naszych sklepach, nieznana pozostaje więc również jej cena. W przypadku pozostałych modeli, za urządzenie o pojemności 4 GB zapłacimy ok. 300 zł, a za 64 GB – ok. 700 zł.

fot. Kingston


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto