A A A

Szykuje się manifestacja w Warszawie: Obrona Wolnego Internetu

20 stycznia 2010, 16:37
Szykuje się manifestacja w Warszawie: Obrona Wolnego Internetu

W najbliższą sobotę, 23 stycznia o  godzinie 12:00 w Warszawie rozpocznie się manifestacja pod hasłem "Obrona Wolnego Internetu".

Organizatorem manifestacji jest Blackout Europe Polska, oraz Polska Partia Piratów. Manifestacja prawdopodobnie przejdzie pod Sejm, gdzie krótkim wystąpieniem Prezesa Partii Piratów zostanie ona podsumowana i zakończona.

"W dniu 23.01.2010 o godzinie 12:00 rozpocznie się manifestacja, mająca na celu zwrócenie uwagi na to, że ingerowanie w internet działa tylko i wyłącznie na szkodę użytkowników. Obecnie rząd ma nadzieję, że po nałożeniu cenzury na internet wszystko się zmieni na ich korzyść. Wszelkie próby/pomysły cenzurowania internetu, odcinania użytkowników od sieci i tym podobne, odbierają nam prawo do prywatności, a co za tym idzie pozbawiają nas konstytucyjnych praw. Nie możemy się na to zgodzić chociażby ze względu na naszych przodków, którzy walczyli abyśmy mogli żyć w wolnym kraju" - brzmi oficjalne pismo organizatorów manifestacji.

"Ostatnie wydarzenia w naszym kraju tj. Ustawa o grach i zakładach wzajemnych, projekt nowelizacji ustawy o Policji, interpelacja poselska Posła Brejzy jak również ostatnia konferencja Business Centre Club zmusiły nas do podjęcia zdecydowanych działań. Nie możemy pozwolić aby Internet, jedyne wolne i wiarygodne medium, stało się kolejnym orężem w walce politycznej. Jak wiadomo nie tylko w Polsce trwają pracę nad cenzurą i inwigilacją, nie byłyby zapewne w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cenzura niezależnie od swego przeznaczenia ogranicza nasze swobody obywatelskie i jest zagrożeniem dla demokracji" - czytamy na stronie blackouteurope.pl.


Łukasz Piątek
Tagi: wydarzenia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto