A A A

Szykuje się nowa generacja kart Nvidii

8 października 2019, 14:05
W pierwszej połowie 2020 roku mają się pojawić nowe układy Nvidii. Architekturę Turing zastąpi Ampere, nawiązująca nazwą do postaci znanego naukowca.
Szykuje się nowa generacja kart Nvidii

Wkrótce czeka nas premiera kolejnej generacji układów. Wiele serwisów potwierdza doniesienia, że nastąpi ona w pierwszej połowie 2020 roku.

Informacje na  temat planów Nvidii opublikował tuż przed weekendem serwis Igor's Lab. Doniesienia nie zostały jeszcze potwierdzone przez Nvidię, więc nie są całkiem pewne. Jednak plotki potwierdził również serwis Digitimes, powołując się na zamówienia złożone przez Nvidię na Tajwanie. W stworzenie nowych układów mają być zaangażowane nie tylko tajwańskie TMSC, mające dostęp do litografii 7nm, ale także Samsung.

Dotychczasowa architektura Turing zostanie zastąpiona nową o roboczej nazwie Ampere, nawiązującą do postaci André Ampère'a, fizyka znanego z badań nad elektromagnetyzmem.

Najważniejszą zmianą jakościową będzie zmiana litografii - dotychczasowy 12 nm proces technologiczny zostanie zastąpiony 7 nm. Szacuje się, że pozwoli to na uzyskanie o 50% większego natężenia tranzystorów, a zarazem sprawi, że karty staną się bardziej energooszczędne. Przesądzona jest też wykorzystanie technologii ray tracingu oraz DLSS.

fot. Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto